Leauven

Leuven to miasto położone zaledwie kilka minut drogi od Brukseli, znane z życia studenckiego i obecności studentów. Raporty pokazują, że studenci mieszkający w pobliżu Brukseli często wybierają Leuven, ponieważ ma ono fantastyczną i niezwykle żywą atmosferę. Zakwaterowanie jest tanie dla studentów, uniwersytety są na wysokim poziomie, życie studenckie jest niesamowite, a bilety do Brukseli są całkiem przystępne. Leuven zdecydowanie powinno znaleźć się na Twojej liście jako jedno z najlepszych miast dla studentów w całej Europie.

Ljubljana

Lublana to malownicza stolica pięknej Słowenii. Samo miasto jest pełne studentów, ponieważ stolica jest jednym z niewielu słoweńskich miast, w których można studiować na uniwersytecie. Mając to na uwadze, Lublana oferuje wiele zniżek studenckich, zajęć i pierwszorzędną edukację dla swoich młodych, chętnych do nauki mieszkańców.

Warszawa

Warszawa jest jednym z wiodących miast w Europie i doskonałym miejscem dla studentów. Miasto samo w sobie ma żywą atmosferę, ale to, co naprawdę je wyróżnia, to życie studenckie. Miasto jest domem dla ponad 1,5 miliona studentów i gwarantuje przystępność cenową wraz z fantastycznym życiem towarzyskim i niesamowitą atmosferą. Dzięki doskonałym połączeniom z innymi częściami Europy, jest to idealny wybór dla studentów, a także wybór bardzo przystępny budżetowo. Oprócz Warszawy, Kraków jest kolejną wyśmienitą alternatywą dla studentów krajowych i zagranicznych – sprawdź dlaczego. 

Barcelona

Barcelona jest nowoczesnym miastem, którego dodatkową zaletą jest bliskość plaży. Jeśli chcesz być blisko słońca i morza, Barcelona jest doskonałym miejscem. Miasto tętni życiem i zawsze można znaleźć coś do zrobienia, niezależnie od tego, czy jest się studentem, czy nie. Możesz wybierać spośród wielu znanych uniwersytetów, które gwarantują swoim międzynarodowym studentom edukację na najwyższym poziomie. Barcelona jest popularnym celem podróży dla studentów i z pewnością nie można jej przegapić.

Wiedeń

Wiedeń jest miastem, które często jest pomijane, ale jeśli chcesz studiować i chodzić tymi samymi ulicami, którymi kiedyś chodzili Mozart i Freud, powinieneś wybrać Wiedeń jako miejsce docelowe dla swoich studiów. Życie w Wiedniu jest łatwe. Dzięki wyjątkowo przystępnej ofercie edukacyjnej jest to popularny wybór dla osób prowadzących badania – to urocze miasto ma wiele miejsc przyjaznych studentom i dobry system transportowy, który zabierze Cię niemal wszędzie!

Lyon

Chociaż wiele osób wybiera Paryż jako swoje preferowane miasto do studiowania, nie należy zapominać o innej alternatywie: Lyonie. To urocze miasto jest właściwie stolicą studencką, szczególnie dobrze znaną wśród studentów zagranicznych. W obliczu rosnących kosztów życia w Paryżu, Lyon oferuje doskonałą alternatywę dla tych, którzy szukają nieco innych francuskich doświadczeń.