„Od najmłodszych lat wykazujemy oznaki tego, co lubimy. Powołanie jest z nami od kiedy przyszliśmy na świat i z biegiem lat coraz bardziej je rozwijamy. Wystarczy je odkryć, aby poświęcić się swojej pasji. Nie jesteś pewien, czy medycyna jest dla ciebie? Te dziesięć punktów wyjaśni ci, czy urodziłeś aby studiować tę wymagającą karierę.

1. Jesteś dobry w nauce, biologii i chemii.

Jesteś dobry w nauce. Otrzymujesz nie tylko dobre oceny, ale także pasjonujesz się poznawaniem tych przedmiotów. Często pomagasz swoim przyjaciołom w biologii czy chemii i zdobyłeś szacunek wszystkich dzięki swojej wiedzy na te złożone tematy.

2. Chcesz wiedzieć, co zrobił twój krewny lub przyjaciel, aby wyleczyć się z choroby.

Zawsze byłeś ciekawy, jak działa każdy organizm w obliczu grypy lub bólu gardła. Można nawet porównać skuteczność medycyny naturalnej z medycyną laboratoryjną.

3. Nie masz żadnego problemu z pracą zespołową.

Istnieją specjalności w medycynie, w których wymagana jest praca zespołowa, zwłaszcza gdy chodzi o ratowanie życia. Jeśli dobrze pracujesz w grupie, jesteś na dobrej drodze.

4. Zawsze jesteś chętny do nauki nowych rzeczy.

Jeśli zawsze chcesz dowiedzieć się więcej o medycynie, nie ma wątpliwości, że urodziłeś się dla tej kariery. Najlepsi lekarze zawsze uczą nie nowych rzeczy się na temat nowych technologii, leków i technik.

5. Wiesz, jak kontrolować swoje nerwy.

W dziedzinie medycyny będziesz musiał robić rzeczy, które często będą testować twoje nerwy. Jedną z rzeczy, która odróżnia dobrego lekarza od reszty, jest jego stabilny puls i spokój w leczeniu najpoważniejszych przypadków.

6. Jesteś osobą z wartościami.

Prawda jest twoją wizytówką. Powinniście zawsze mówić prawdę swoim pacjentom, nawet jeśli chodzi o poważne choroby lub zapowiedzi zgonów. Poza tym, musisz być gotowy do pomocy. Solidarność to kolejna z tych wartości, które identyfikują cię jako lekarza.

7. Jesteś osobą wrażliwą.

Podczas gdy lekarze muszą działać z chłodną głową i nie dać się ponieść nerwom, mają też ludzką i wrażliwą stronę, która pozwala im postawić się w sytuacji pacjenta. Jeśli jesteś osobą empatyczną, będzie to dla ciebie łatwe.

8. Potrafisz spać w ciągu dnia i pracować rano.

To jedno z największych poświęceń lekarzy. Życie towarzyskie zajmie marginalne miejsce i będzie zależało od harmonogramów, które masz. Jeśli chcesz to zrobić, nie ma wątpliwości, że to twoje powołanie.

9. Prowadzisz zdrowy tryb życia.

Wiedza o twoim ciele i jego funkcjach sprawiła, że bardziej cenisz i dbasz o swoje ciało. Z tych powodów starasz się stosować zdrową dietę.

10. Chcesz poprawić jakość swojej służby zdrowia.

Zauważyłeś, że w służbie zdrowia w twoim kraju jest jeszcze wiele do zrobienia. Nie możesz być obojętny na tę rzeczywistość i sam chcesz się do niej przyczynić.

Jeśli utożsamiłeś się z większością tych oznak, czas zacząć szukać uczelni, która pozwoli Ci rozwinąć wszystkie Twoje umiejętności w dziedzinie medycyny.”