Nie możemy zaprzeczyć, że studia pochłaniają dużą część naszego czasu na pracę domową, naukę i egzaminy, które pozostawiają nas wyczerpanych i bez większego czasu na inne zajęcia, takie jak uprawianie sportu. Nie jest to jednak żadna wymówka, by przestać ćwiczyć.

Badania wykazały, że studenci uniwersytetów, którzy uprawiają sport i jednocześnie uczęszczają na studia, uzyskują średnią ocenę z wyników w nauce, która jest o około 9% wyższa niż studenci, którzy ukończyli studia bez udziału w takich zajęciach.

Sport nie tylko pomaga nam zachować dobrą kondycję i zdrowie, ale także uwalnia od stresu nagromadzonego przez egzaminy. Więc ważne jest, aby wiedzieć, jak zrobić jedno i drugie bez poddawania się. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby lepiej rozłożyć swój czas na naukę i uprawianie ulubionego sportu.

Rytm biologiczny – niektórzy czują więcej energii do nauki rano i decydują się na uprawianie sportu pod koniec dnia. Inni wolą odwrotnie. Budząc się, chcą uprawiać sport, a następnie zacząć studiować. Możesz wybrać to, co sprawia, że czujesz się najbardziej komfortowo.

Uszanuj swoje godziny snu – jeśli nie wyśpisz się prawidłowo, będzie bardzo trudno studiować i uprawiać swój ulubiony sport. Sen i zmęczenie nie idą ze sobą w parze, a ty nie dasz z siebie 100%. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest uzyskanie ośmiu godzin snu, aby osiągnąć to co postanowiłeś zrobić.

Odżywiaj się dobrze – dużo energii poświęcasz na naukę i uprawianie sportu jednocześnie, więc nie powinieneś zaniedbywać swojej diety. Nie sabotuj swojej rutyny i jedz dużo białka, błonnika i zdrowych węglowodanów..

Znajdź inspirację – będziesz potrzebował dużo siły woli do nauki i uprawiania sportu. Szukaj inspiracji lub czegoś, co zmotywuje Cię do nie rzucania szkoły lub sportu. Ponadto, upewnij się, że otaczasz się ludźmi, którzy będą Cię wspierać i pomagać Ci w tym nowym wyzwaniu.