Nie wszyscy mają artystyczną duszę. Są ludzie, którzy zdają sobie sprawę, że mają ją od najmłodszych lat i są też tacy, którzy odkrywają ją przez lata. Nie ma znaczenia wiek, w którym odkryłeś swoją pasję do teatru. Ważne jest, aby ją realizować i rozwijać coraz bardziej.

Czy psychologia jest właściwą nauką dla ciebie?

Powody, dla których warto się teatrem.

Dzięki teatrowi będziesz mógł rozwijać lub wzmacniać umiejętności, które będą Ci dobrze służyć przez całe życie. Chcesz wiedzieć, jakie umiejętności sprawią, że teatr będzie Cię rozwijał?

Samodyscyplina: sztuki teatralne wymagają dużej ilości samodyscypliny. Główną osobą, od której będzie się wymagać, by dała z siebie wszystko, co najlepsze, jesteś ty. Dyscyplina w próbach i w każdym przedstawieniu sprawi, że staniesz się osobą, która wydobędzie z siebie to, co najlepsze we wszystkich aspektach Twojego życia.

Praca zespołowa: Teatr wymaga dobrej pracy zespołowej. Spektakle mają szeroką obsadę, z którą trzeba będzie się przygotowywać i wykonać próby do występów. Sukces występów będzie zależał od tego, jak spójna będzie ta grupa.

Efektywna komunikacja: z teatrem dowiesz się, jak prawidłowo oddać przekaz. Skuteczna komunikacja jest niezbędna i stanowi jeden z głównych elementów sztuki teatralnej. Nie tylko uczysz się przekazywać za pomocą słów, ale również za pomocą swojego ciała.

Zaangażowanie: sztuki teatralne będą wymagały od Ciebie dużo zaangażowania na próbach, zawsze będziesz musiał dać z siebie wszystko w prezentacjach. Nauczysz się traktować każdą z rzeczy, które zamierzasz robić w życiu poważniej i bardziej odpowiedzialnie.