Czy myślałeś o studiowaniu jakiejkolwiek kariery związanej z inżynierią? Jeśli nie jesteś pewien odpowiedzi, dajemy ci dziesięć wskazówek do rozważenia.

Jesteś dobry w matematyce.

W trakcie swojej kariery będziesz brał udział w kursach, na których będziesz stosował logikę matematyczną. Algebra, geometria, trygonometria, rachunek i statystyka są czymś więcej niż tylko niezbędnymi zasobami, które powinieneś znać, ponieważ będą Ci one dobrze służyć w poszukiwaniu rozwiązań w Twoim życiu zawodowym.

We wszystkim co robisz stawiasz sobie wymagania.

Czasami osiągnięcie rozwiązania jest bardziej niż skomplikowane i może trwać dłużej niż myślisz. Dlatego też studenci inżynierii będą potrzebowali nie tylko cierpliwości, ale i samozaparcia, aby nie wpaść w pułapkę i uniknąć pozostawienia rzeczy w połowie procesu.

Mity na temat raka

Rozwiązania matematyczne nie są dla ciebie skomplikowane.

Nie zadajesz sobie wiele trudu, by znaleźć rozwiązanie. Inżynier musi rozwiązywać swoje wątpliwości z praktycznością i zaufaniem do swoich decyzji. Jeśli za bardzo się nad tym zastanowisz, możesz stracić cenny czas. To by tylko opóźniło twoją pracę.

Lubisz badać.

Nie wszystko w tej dziedzinie to formuły matematyczne. Ponieważ jest to dziedzina uważana za naukową i technologiczną, badania i eksperymenty będą na co dzień prowadzone równolegle. Ponadto, będziesz musiał uciec się do wcześniejszych prac uznanych naukowców, aby znaleźć rozwiązania dla problemów, które są bardzo złożone.

Nie tracisz nic z oczu.

Nie możesz stracić z oczu żadnego aspektu tego, nad czym pracujesz. Zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów lub znajdowanie innowacji. Student inżynierii musi wziąć pod uwagę nawet najmniejszy szczegół.

Wolisz pracę zespołową

Rzadko zdarza się, aby inżynierowie pracowali samemu. Więc jeśli lubisz pracować w zespole, to jest to kariera dla ciebie.